Annak, aki sokszor beszélget - akár hívóként, akár fogadóként - mobiltelefonon, annak feltétlenül két készüléket kell használni, de az egyik ne érintőképernyős legyen. Ennek indoklását egy példával támasztom alá.
Aki dolgozik, tárgyalásokra, moziba, színházba, vagy egyéb olyan helyre (sportesemény, orvos stb.) jár, ahol nem illik mobilcsörgéssel jelezni ottlétünket, annak többször is ki kell kapcsolnia, vagy elnémítania telefonját. Ezt a műveletet egyetlen gombnyomással, akár zsebből is el lehet végezni a hagyományos mobilon. Az én "okostelefonomon" ez így lehetséges:
1. Be kell kapcsolni a képernyővilágítást.
2. Egy ikonhúzással (védett esetben jelszóval is) be kell jelentkezni.
3. Egy hosszú gombnyomással bemenni a "Kikapcsolás" menüponthoz.
4. Itt rákoppintani a "Kikapcsolások" -ra.
5. Ezután az "OK"-re klikkelni.
Rövidesen le is áll a mobil.
Ennél egy kicsit még macerásabb, ha csak el akarom némítani a csörgést. Ha ezt teszem, a telefonom elérhető, csak rezgéssel jelez, de fennáll annak a veszélye, hogy elfelejtem visszakapcsolni, így én tudok telefonálni, de nem veszem észre a beérkező telefonokat egy ideig.
Ez egy baromság. Képzeljük el, hogy mindez mennyi munkanap (hét, hónap év) kiesést okoz az egymilliárd felhasználónál a Földön?
Ps.: Kiszámoltam. Ha minden okostelefonos csak 2 másodpercet veszít naponta, az összesen 6 év 4 hónap és 10 nap veszteség a Földön! Már nem is merem beszorozni 365-tel.