Erre a kérdésre mindenki azt válaszolná, hogy a Rákosi és Kádár rendszerben, ha csak a XX. század közelmúltjáról kérdezzük.
De ha csak egyetlen paragrafust ragadunk ki, nevezetesen a 2014. március 15-én életbe lépő Polgári törvénykönyvből (Ptk.) amely szerint a fotósnak nemcsak a kép közzétételéhez, hanem már magához a kattintáshoz is engedélyt kell kérnie, akkor világos, hogy minden ismeretlen ember fényképezése tilos, tehát egy tüntetésen sem lehet fényképezni, mert a mai technika mellett mindenki felismerhető. Egy focimeccsen sem lehet kamerás felvételt készíteni a randalírozók kiszűrése érdekében.
Ha megnézzük ezeket a képeket, akkor világos, hogy ezek 80%-a a múlt század 40-es, 50-es éveiben készült (ajánlom a klikkelést, mert nagyon érdekesek), de ha az új törvény életbe lép, akkor utódaink semmit sem ismerhetnének meg a mai Magyarországról. Ez az igazi diktatúra, nemcsak a múlt, hanem a jelen eltörlése is.
Véleményemmel nem állok egyedül, mert a Deutschlandradio-ban Liane von Billerbeck beszélgetett Márton Dávid magyar rendezővel, ahol elhangzott, hogy a magyar kormány demokratikus úton felszámolta a demokráciát.
Mikor volt diktatúra nálunk?
2013.06.15. 14:47 | svejk | Szólj hozzá!
Címkék: demokrácia fotózás ptk
A bejegyzés trackback címe:
https://svejk.blog.hu/api/trackback/id/tr565362643
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.