Mottó

Nem szeretem az olyan embereket, akik nem olyanok, mint más ember. Más ember is elég undorító. Hát még az, aki nem olyan. (Szerb Antal)

 

Jobban kijövök az emberekkel, ha nem vagyok velük.

Naptár

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Hajléktalanok elhelyezése

2012.12.02. 14:25 | svejk | Szólj hozzá!

Címkék: tarlós önkormányzat alkotmánybíróság hajléktalanok

A Duna TV Közbeszéd c. műsorában 2012.11.15-én interjút  készítettek Tarlós István főpolgármesterrel abból az alkalomból, hogy az Alkotmánybíróság döntése lehetővé tette a hajléktalanok közterületen éljenek. Ő ezt mondta ezzel kapcsolatban:

"Ha az Alkotmánybíróság így döntött, erre muszáj azt mondanunk, hogy tiszteletben tartjuk. Én sem mondom ennek az ellenkezőjét. Ugyanakkor van ennek az egész hajléktalan problémának többféle megközelítése. Van egy demagóg megközelítése is, legalábbis az én értelmezésemben demagóg megközelítése, aminek az a lényege, hogy hagyni kell őket szabadon meghalni, megfagyni, ahol csak akarnak."
Azt mondja továbbá, hogy "én megpróbálom a munkatársaimmal, a Belügyminisztériummal és a Máltai Szeretetszolgálattal karöltve elérni, hogy ezek a szerencsétlen sorsra jutott emberek normális körülmények közé, élhető körülmények közé kerüljenek."

Nos, véleményem szerint a kettő nem mond ellent egymásnak. Az Alkotmánybíróság csak a közterületen tartózkodás büntethetőségét törölte el. Ha az említett jeles szervezetek nem hodályokban való éjjeli elhelyezést ajánlanának, ahol egymást kifosztják az emberek, hanem legalább az emberihez közelebb álló megoldást, akkor nem nagyon aludnának aluljárókban a hajléktalanok. Követni kellene például a brit példát. Az Egyesült Királyságban vannak u.n. "gubók". A „gubót" a japán kapszulahotelek mintájára alakították ki. A külön bejáratú lakrészben van féltucat műanyag hálófülke, valamint egy közös konyha és egy nappali tévével. A kapszulák akkorák voltak, hogy az ágy mellett elférjen bennük pár bőrönd is. A japán kapszulahotel nem koedukált,a nők és férfiak külön lifteket, folyosókat és fürdőszobákat használhatnak. A vendégeknek kilenc óra tartózkodást ajánlanak: hét óra alvást, valamint egy-egy óra tisztálkodást és pihenést.

Ha majd legalább ennyit elér egy önkormányzat és ezek üresen állnak, akkor igaza lesz miniszterelnökünknek, aki az Alkotmánybíróságot bírálta döntéséért. Ha emberi szállásfeltételeket biztosít egy önkormányzat, ahelyett, hogy csak "próbálkozna" annak legyen joga a közterületen alvást tiltani.

A bejegyzés trackback címe:

https://svejk.blog.hu/api/trackback/id/tr584942917

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása