Gondolom, elég sok embernek feltűnt már, hogy csak a régi államszocialista őskövületi cégeknél és intézményeknél divat a sztrájk. Ide tartozik mostani akciójával a VDSzSz, de beszélhetünk a BKV, iskolák, egészségügyi intézmények stb. sztrájkjairól is. Ezeknél a túlméretezett, állami tulajdonban lévő hatalmas konglomerátumoknál - melyeknek csak az adósságai nagyobbak - van az az egyedülálló helyzet, hogy a tulajdonos érdekeivel szembenálló szakszervezeteket maga a tulajdonos, azaz az adófizető állampolgárok tartják el, fizetik a nem csekély bérüket, szolgáltatják számukra az infrastruktúrát (helyiségek, közüzemi szolgáltatás, berendezés, irodaszerek, eszközök stb.). Most olvastam egy regényt, amelyben az újonnan felvett dolgozónak az első eligazításon azt mondja a művezető, hogy:"Itt nincs szakszervezet. A menedzsment úgy véli, hogy ami jó a cégnek, az jó a dolgozóknak is."
Nálunk úgy látszik, hogy fordítva működik a dolog, hiszen ami jó a dolgozóknak, az rossz az egész struktúrának, az államnak, az adófizetőknek és végső soron maguknak a sztrájkolóknak is.
Sztrájkok és szakszervezetek
2009.10.19. 10:58 | svejk | Szólj hozzá!
Címkék: politika sztrájk állami cégek
A bejegyzés trackback címe:
https://svejk.blog.hu/api/trackback/id/tr351459952
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.