Olvasom, hogy kispatikák sokasága húzhatja le a rolót az alacsony árrés miatt.
Szerintem a fogyasztónak, jelen esetben a betegeknek az jó, ha a termelői önköltségi ár és a kiskereskedelmi fogyasztói ár között minél kisebb a különbség. A kisebb (de néhány nagyobb) patikában jelenleg is tapasztalható, hogy több gyógyszer nem kapható, előjegyzésbe veszik, másnapra ígérik stb. Ez valóban azzal magyarázható, hogy nincs tőkéjük a készletezésre.
Felvetődik a kérdés, hogy kell-e ennyi patika? Ha egy kistelepülésen a maszek nem tud megélni, akkor az állam kötelessége legyen bizonyos lélekszám és távolság függvényében gyógyszertárat biztosítani, pl. a körzeti, vagy szakorvosi rendelőben. Az viszont, ami Budapesten, a mi környékünkön van, az valóban túlzás, ugyanis egy kilométeres körzetben több, mint tíz patika van. Ebből néhány bezárása a tulajdonosokon és dolgozókon kívül senkinek sem hiányozna.
Patikacsődök
2009.12.08. 09:38 | svejk | Szólj hozzá!
Címkék: egészségügy csőd patika
A bejegyzés trackback címe:
https://svejk.blog.hu/api/trackback/id/tr61582552
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.