Többek között Robin Cook-nak sincs valami nagy véleménye a magyarokról. Most olvastam a Fertőzés c. regényét, amelyben Jasmine Rakoczi a negatív főhős. Nagyapja '56-os emigránsként került az USA-ba, az apja (Geza Rakoczi) és Puerto Ricó-i anyja alkoholista és kábítószeres lett, ő maga pedig sorozatgyilkos. Egész jó kis családfa.
Volt viszont néhány, a magyar egészségügy számára is megszívlelendő megállapítása. Az egyik a magánbiztosítókkal kapcsolatos:
"Amiről én beszélek, az a fehérgalléros bűnözésnek különösen kifinomult, szörnyű válfaja, amely bonyolult, összetett rendszerre épül. A csúcson (az egészségbiztosítónál) olyasvalaki lehet, aki a gazdaság valamelyik területéről — lehet az akár az autóipar is - került az ellátásszervezőhöz, ül egy elegáns irodában, messze a betegektől, és semmi mással nem törődik, csakis és kizárólag a cég tevékenységének számokban kifejezhető eredményével. Sajnos, az üzlet így működik, ezért kell, hogy az üzleti alapokra helyezett betegellátást valamilyen módon ellenőrizze a kormány. Lehet, hogy durván hangzik, amit mondok, de az emberek hajlamosak kizárólag a saját önös érdekeiket szem előtt tartani, és másra oda sem figyelni."
Vélemény rólunk, magyarokról
2009.11.24. 14:19 | svejk | Szólj hozzá!
Címkék: vélemény irodalom magyarok egészségügy robin cook
A bejegyzés trackback címe:
https://svejk.blog.hu/api/trackback/id/tr801548877
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.